top of page

חינוך

spiral.png

העולם שלנו משתנה בקצב מהיר, ואיתו גם צורת החשיבה והצרכים האישיים והחברתיים. אחת מדרכי ההבעה העיקריות כיום היא באמצעות דימויים ויזואליים. אנחנו מוקפים ברשתות חברתיות, שליחת הודעות מידיות, ולוגים מצולמים וסטורי'ס בכל יישום שמכבד את עצמו ואשר מעוניין שיכבדו אותו. עם כל ההתפתחות הויזואלית, התפתחה גם שפה חדשה המצריכה מיומנות נרכשת. מיומנות שתסייע להביע ולהבין את המסרים הויזואליים, גיבוש זהות וייצוג עצמי וגישור תרבותי וחברתי. 

בנוסף, מחקרים מראים שלמידה אינטרדיסציפלינרית (משולבת) באמצעות הוספת דימויים ויזואליים מסייעת מאוד להטמעה והבנה עמוקה יותר של תכנים, ואם נוסיף השתתפות עצמית של התלמידים באמצעים ויזואליים, נוכל להוסיף עוד רובד חשוב לתהליך הלמידה.

במסגרת סדנאות העוסקות בנושאים אלה, התלמידים עוברים תהליך של הבנת המדיום, השימוש בו ודרכי ביטוי בשפה החדשה הסובבת אותנו בשילוב נושאים מגוונים הנוגעים בתפיסה האישית של התלמיד את עצמו ואת סביבתו וכן נושאי לימוד נוספים אשר שילוב אמצעים ויזואליים מסייעת להבנתם ולהטמעתם.
הסדנאות מתאימות לנוער מגיל 15 ויכולות לנוע בטווח שבין מפגשים בודדים לתכנית לימודים שנתית, כולל תכניות שילוב לחינוך המיוחד.
בנוסף, ניתן להוסיף סדנאות וימי עיון למורים, בכל הנושאים הרלוונטיים, המשלבים התנסות אישית, התמודדות עם בעיות ושינויים, גמישות מחשבתית, יצירתיות ופתיחות.
בעמוד זה מוצגות מספר סדנאות לדוגמה, אך קיימות סדנאות נוספות במגוון נושאים כגון, בחירה, התמודדות עם בעיות חברתיות, תדמית, להשמיע קול, קבלת השונה, שיפוטיות, חושים, שינויי אישיים וחברתיים, היסטוריה בראי הצילום ועוד.
המכנה המשותף לכל הסדנאות הוא שילוב המיומנויות הבאות: 

פיתוח מיומנויות חברתיות, עידוד הקשבה, הכלת האחר, הסרת מגננות, גמישות מחשבתית, יצירתיות, מודעות עצמית, פתיחות, בחירה והחלטיות והקטנת שיפוטיות.

סדנאות מוצעות

טנגו חברתי

Modern Ballet Dancers

האינדיבידואל משפיע על החברה, והחברה משפיעה על האינדיבידואל במעין ריקוד טנגו מתמשך בו לא ניתן להפריד בין השניים. אך בראש ובראשונה חשוב להבין מי מוביל את הריקוד, עד כמה אותו אדם דומיננטי, נחוש, ותרן, מהיר, מסונכרן עם המוסיקה ועוד. 

לפני שיוצאים בצעדי הריקוד, חשוב לעצור רגע ולהבין מה התפקיד שלי, איך אני משתלבת, איך אני רוצה שיראו אותי ואיזה חלק אני רוצה לקחת בו. רק אחרי שכל אחד ואחת יענו לעצמם על כל השאלות הללו, הריקוד יזרום, יהיה מסונכרן עם המוסיקה והסינרגיה בין השותפים לו תהיה טובה.

בסדנה התלמידים יעברו מסע להיכרות מעמיקה יותר עם שאלות אלה וינסו להגיע לתשובות שיעזרו להם להתמודד עם הסביבה, עם החברה ובעיקר עם עצמם, וכל זה באמצעות המדיום הצילומי, בעזרתו הם יתנסו, יתבטאו, ילמדו להתבונן ולפרש צילומים של אחרים ויפתחו דלת לדיבור שוטף בשפה חדשה - השפה הויזואלית.

משך הסדנה: מינימום 10 מפגשים בני שעתיים כל אחד. ניתן לערוך סדנה מקיפה יותר המהווה תכנית לימודים שנתית.

כמות משתתפים: 7-15

מיקום הסדנה: בביה"ס עם אפשרות ליציאות בודדות לצילומים בקרבת מקום.

סלפי - מי? אני?

Selfies

סלפי כבר הפך מזמן לשם נרדף לתעודת הזהות שלנו, האופן בו אנחנו מציגים את עצמנו לאחר ולסביבה באמצעות צילום. ככל שנדע להשתמש בו באופן הנכון ביותר ובהקשר לסביבה המתאימה, כך נוכל גם לייצג את עצמנו בהתאם לאופן שבו אנחנו רוצים שהחברה תתפוס אותנו ובהתאמה לאופן שבו אנחנו תופסים את עצמינו.

בסדנה יעברו התלמידים דרך אישית וחברתית החל מהדימוי העצמי אותו הם הגדירו מתוך מודעות אישית, וכלה במודעות החברתית בביה"ס ובסביבה הפיסית והדיגיטלית בה הם חיים דרך מסע צילומי של עשיה, התבוננות ובחירה.

משך הסדנה: מינימום 10 מפגשים בני שעתיים כל אחד. ניתן לערוך סדנה מקיפה יותר המהווה תכנית לימודים שנתית.

כמות משתתפים: 7-15

מיקום הסדנה: בביה"ס עם אפשרות ליציאות בודדות לצילומים בקרבת מקום.

bottom of page